Ważna informacja

Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, że w okresie 1-14 sierpnia 2022 roku ekspozycja Muzeum Więzienia Pawiak będzie czynna jedynie w weekendy, tj. 6-7 i 13-14 sierpnia 2022 roku. W pozostałe dni ekspozycja będzie nieczynna.

Szanowni Państwo, pragniemy poinformować, że ekspozycja Muzeum Więzienia Pawiak pozostaje zamknięta dla zwiedzających do piątku 29.07.2022 r. włącznie. Zaplanowane na czwartek 28 lipca uroczystości odbędą się zgodnie z planem na muzealnym dziedzińcu.

PAWIAK’ 44

Serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystości zatytułowanej „Pawiak’ 44”. Wydarzenie to upamiętnia likwidację pawiackiego kompleksu więziennego, której okupanci niemieccy dokonali pod koniec lipca i w sierpniu 1944 roku. Wówczas miały miejsce między innymi egzekucje osadzonych oraz odszedł tzw. transport ewakuacyjny więźniów. Wywieziono kobiety do KL Ravensbrück, a mężczyzn do KL Gross-Rosen. W ramach uroczystości złożymy kwiaty oraz zapalimy znicze pod Pomnikiem Drzewa Pawiackiego w intencji ofiar tamtych wydarzeń. Ponadto wysłuchamy koncertu zorganizowanego przez Fundację ART. Uroczystość odbędzie się 28 lipca 2022 roku o godz. 15.00 w Muzeum Więzienia Pawiak.